تبلیغات
هواداران سعید معروف - 2 بازیه افتخار افرین ایرااااااااااان و کوبای شکست خورده
واااااااااااااااااااای بچه ها چه بازی هایی بودن
کیف کردممممممممم
هورااااااااا

قربون سعید جونم برممممممممگزارش ست به ست دیدار دوم تیم ملی والیبال ایران و کوبا/ایران کوبا را دوباره شکست داد خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران با برتری در ست سوم مقابل کوبا در آستانه پیروزی مقابل این تیم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار اعزامی ایسنا به هاوانا،تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی در نخستین دیدار مقابل کوبا ، از ساعت 20:30 دقیقه به وقت محلی در سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا برای دومین بار به مصاف میزبان خود رفته که ایران در ست‌شماری 2 بر یک از حریف خود پیش افتاده است.

ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه با پیراهن‌های سرخ در مقابل تیم سفید و آبی پوش کوبا به میدان رفتند.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب امیر غفور، آرمین تشکری، سعید معروف، علی مباشری، رحمان داودی، محمد موسوی و لیبرو فرهاد ظریف بازی را آغاز کرد.

پیش از این مسابقه بازیکنان عطش زیادی داشتند تا یک بار دیگر حریف خود را مغلوب کنند. آن‌ها به فاصله زمانی چند ساعت قبل در جلسه آنالیز فنی دستورات ولاسکو را خوب شنیده بودند. با شناختی که پس از نخستین رویارویی از حریف خود داشتند حالا امید زیادی به کسب هر سه امتیاز بازی دوم پیدا کرده بودند.

در مقابل اما کوبایی‌ها که انگار پس از واگذاری نخستین بازی به ایران شوکه شده بودند برای حفظ آبروی خود تنها به پیروزی فکر می‌کردند. چگونگی مهار "کپدا" بازیکن شماره 8 کوبا، نُقل حرف ملی‌پوشان ایران پیش از این مسابقه شده بود.

سالن والیبال 15 هزار نفری شهر هاوانا مثل بازی اول در حالی به استقبال مسابقه ایران و کوبا می رفت که بسیاری از سکوهایش همچنان خالی بود. کارکنان سفارت ایران به همراه خانواده‌هایشان به مانند بازی اول حامیان ویژه تیم ملی در سالن مسابقه بودند و یکصدا تیم ایران را تشویق می‌کردند.

*ست نخست: 25 بر 22 کوبا

ملی‌پوشان ایران بازی را مقتدرانه آغاز کردند. بازی خوب سید محمد موسوی و بازی سازی‌های بی نقص سعید معروف خیلی زود ایران را جلو انداخت. آبشارهای دیدنی و قدرتی رحمان داودی و همچنین دفاع روی تور عالی او موجب شد تا ایران با سه اختلاف امتیاز وقت استراحت فنی نخست را به سود خود تمام کند. ولاسکو در این دیدار از ابتدا آرمین تشکری را به میدان فرستاده بود تا ایران بیشتر متکی به سرعت باشد.

تشکری خیلی خوب پاس‌های بریده معروف را می‌شناخت و از آن‌ها امتیاز می‌گرفت. در مقابل اما تنها آبشارهای فنی اما پر قدرت "بی ست" بود که کوبایی‌ها را سراپا نگاه می‌داشت. بعد از اینکه ایران به راحتی امتیازهای ابتدایی بازی را گرفت، کوبایی‌ها به دفاع منسجم و سه نفره روی آوردند. آن‌ها به کمک پرش‌های خوب خود سد مستحکمی را پدید آورده بودند که آبشارهای بازیکنان ایران را برمی‌گرداند.

ولاسکو برای اینکه روند برتری ایران را حفظ کند دست به یک دو تعویضه زد و مهدوی و محمودی را به جای غفور و معروف به میدان فرستاد. فرهاد ظریف توپ‌گیری فوق‌العاده‌ای داشت. علی مباشری هم انصافا خوب دریافت می‌کرد. کوبایی‌ها از کوچک‌ترین اشتباه‌های ایران نهایت استفاده را می‌بردند. در حالی که ایران چهار امتیاز از حریف پیش افتاده بود چندین اشتباه فردی پیاپی موجب شد کوبا با امتیاز 16بر 15 وقت استراحت فنی نخست را به سود خود تمام کند. ولاسکو عصبانی شده بود و سر بازیکنانش فریاد می‌زد. ایران باز هم ست برده را مفت می‌باخت. کوبا دو امتیاز از ایران پیش افتاده بود.

در پایان ایران که چند امتیاز از دست داده بود توانست در امتیاز 22 با کوبا مساوی کند، اما سه امتیاز پیاپی کوبا، تیم میزبان را به برتری در ست نخست رساند.

* ست دوم: 25 بر 20 ایران

کوبا که از برد در ست نخست روحیه از دست رفته اش را دوباره بازیافته بود، در ست دوم بازی را مقتدرانه آغاز کرد. آن ها خیلی زود دو امتیاز جلو افتادند و این برتری را تا وقت استراحت فنی اول حفظ کردند. "فی‌یل" بازیکن جوان و آینده دار کوبایی‌ها بازی موثری در این دیدار ارائه می‌داد. کپدا مهره شماره 8 کوبایی‌ها نیز در آبشار و سرویس امان ملی پوشان ایران را بریده بود. معدود هواداران ایرانی در سالن به شدت تیم ملی را تشویق می کردند اما صدای آنها در میان انبوه هواداران کوبای به سختی به گوش بازیکنان می رسید. کوبا برخلاف دیدار نخست در بازی دوم بیشتر روی کارهای ترکیبی و پاس های بریده امتیاز می گرفت. همین موضوع قدری کار دفاع را برای ملی‌پوشان ایران سخت می‌کرد.

سعید معروف که از آغاز ست دوم باز هم در ترکیب تیم ایران قرار گرفته بود سعی می کرد با پاس های فریبنده خود دفاع حریف را گیج کند. ایران با تیکه بر همین موضوع در امتیاز 13 سرانجام کار را مساوی کرد. موسوی ستاره بی بدیل ایران در لیگ جهانی یک امتیاز سرویس مستقیم گرفت تا ساموئل سرمربی کوبایی‌ها را مجبور کند وقت استراحت بگیرد و از آماج حملات بکاهد. اما بازیکنان ایران که نمی خواستند یک ست دیگر به میزبان خود بدهند همچنان مقتدرانه کار را دنبال می‌کردند. رفته رفته سکوهای خالی سالن هاوانا نیز پر می‌شد. ایران دو امتیاز از حریف پیش افتاده بود و سعی می کرد با ارائه یک بازی منطقی فاصله خود را حفظ کند. اما آبشارهای طلایی آبراهان بازیکن شماره 13 کوبا کار را سخت می کرد. رحمان داودی با سرویس های فنی خود دریافت کننده های حریف را به زانو درآورده بود. دفاع خوب غفور ایران را پهار امتیاز جلو انداخت.

در امتیازهای پایانی ایران توانست 22 بر 17 از حریف پیش بیفتد، اما کوبایی‌های سخت‌کوش باز هم اختلاف امتیاز را به سه کاهش دادند،‌ اما در ادامه ایران در حالی به امتیاز 25 رسید که کوبا 20 امتیاز گرفته بود.

* ست سوم: 25بر 18 به سود ایران

در ست سوم همه چیز مساوی شد. هیچ یک از دو تیم سر تسلیم شدن دربرابر دیگری را نداشتند. علی مباشری انصافا در این دیدار دریافت های خوبی ارائه می داد. امیر غفور هم با تمام قدرت از پشت خط زمین حریف را نشانه می‌رفت. بازیکنان ایران نقطه ضعف دریافت حریف را پیدا کرده بودند و سرویس‌های خود را روی دست گاویلان بازیکن شماره 12 کوبا می فرستادند. ایران به سختی از کوبا فاصله می گرفت و در وقت استراحت فنی نخست دو امتیاز از حریف جلو افتاد. بازی منطقی موسوی و داودی در دفاع اختلاف امتیاز را به عدد چهار رساند. تماشاگران کوبایی موج مکزیکی می رفتند. کوبا در دفاع روی تور خوب امتیاز می گرفت. در عوض موسوی بهترین دفاع روی تور این مسابقات همه امتیازهایی را که کوبا می گرفت جبران می کرد.

فرهاد ظریف روی زمین شیرجه می رفت و سعید معروف به تنهایی توپ رد می کرد تا ایران با اختلاف 5 امتیاز از کوبا جلو بیافتد. جریان بازی دست بازیکنان ایران افتاده بود. ولاسکو نسبت به ست اول آرام تر به نظر می رسید. رحمان داودی نمایش فوق العاده ای داشت. اسپکر های ایران با دست دفاع کار می کردند. توپ های خود را محکم به دفاع حریف می زدند و امتیاز می گرفتند. ایران در پایان این ست را نیز 25 بر 18 به سود خود پایان داد.

* ست چهارم: 25 بر 22 ایران

کوبا در ادامه چیزی برای از دست دادن نداشت. آن ها با تمام توان به میدان آمده بودند تا آخرین بازی لیگ جهانی 2013 را با شکست پشت سر نگذارند. آن‌ها خیلی زود چهار امتیاز جلو افتادند. سالن یکصدا کوبا کوبا می گفت. با این حال بازیکنان تیم ملی والیبال ایران کار را دلاورانه دنبال می کردند. آن‌ها اجازه نمی دادند حریف راحت امتیاز بگیرد. دفاع روی تور خوب از آرمین تشکری کار را برای بی ست و سایر اسپکرهای حریف سخت می کرد. امیر غفور به تنهایی مقابل ابشارهای فی‌یل می ایستاد. او اختلاف امتیزها را به عدد یک کاهش داد. دو تیم در امتیاز 9 مساوی شدند. بازی در کشاکش یک امتیاز برای هر دو تیم پیش می رفت. شاگردان ولاسکو نمی خواستند کار به ست پنجم بکشد. در ادامه غلامی و زرینی به میدان رفتندو آن‌ها خیلی خوب از پسدفاع حریف بر می‌آمدند. ایران با اختلاف یک امتیاز وقت استراحت فنی دوم را هم به سود خود تمام کرد. بازی با حساسیت زیادی دنبال می شد. هیچ کس نمی توانست نتیجه بازی را پیش بینی کند.

در حالی که ایران می‌توانست در امتیاز 20 اختلاف را زیاد کند با اشتباه غفور، کوبا بود که اختلاف دو امتیازی ایجاد کرد، اما دو تعویضه ولاسکو جواب داد و چهار دفاع پیاپی ایران را 25 بر 22 پیش انداخت.

ایران با این پیروزی 12 امتیازی شد اما همچنان پس از صربستان در مکان پنجم گروه قرار گرفت.

جدول رده بندی گروه B لیگ جهانی والیبال در پایان هفته ششم :
نتایج کلی بازی :

3-1 ایران

گیم اول :

25-22 کوبا

گیم دوم :

25-20 ایران

گیم سوم :

25-18 ایران

گیم چهارم :

25-22 ایران


امتیاز آورترین بازیکن میدان :

امیر غفور 19 پوئن (15 حمله موفق-4 دفاع)

بهترین مدافع روی تور میدان :

سید محمد موسوی عراقی با 7 دفاع روی تور موفق

خبرگزاری ورزش والیبال : با عملکرد خوب در لیگ جهانی والیبال حالا دیگر می‌توان به ایران لقب پدیده را داد، اما جای شگفتی‌سازی هنوز هم وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در حالی در لیگ جهانی توانسته به 3 پیروزی دست پیدا کند، که بسیاری از کارشناسان با توجه به رنکینگ بالاتر تمام تیم‌های حاضر در گروه، شانس چندانی برای پیروزی‌های ایران متصور نمی‌شدند، اما شاگردان ولاسکو از 7 بازی 3 برد به دست آورده‌اند و دو باخت 3 بر 2 نیز داشته‌اند که حاصل آن در مجموع 9 امتیاز بوده است. ایران با توجه به جدول گروه می‌تواند نگاهی به رده‌های بالای جدول و حتی صعود از گروه نیز داشته باشد.

شانس صعود ایران چقدر است؟

تیم ملی والیبال ایران اگر می‌خواهد شانسی برای صعود داشته باشد، باید تمام دیدارهای بعدی خود (یک بازی با کوبا و دو بازی با آلمان)را با پیروزی پشت سر بگذارد و البته حق ندارد بیش از یک ست در هر بازی به حریف بدهد. در این صورت در یکی از دو حالت زیر ایران صعود خواهد کرد.

*حالت اول: صعود به همراه ایتالیا

ایران می‌تواند به همراه ایتالیا به مرحله پایانی لیگ جهانی راه پیدا کند. برای تحقق این هدف ولاسکو و شاگردانش باید امیدوار باشند که آلمان در دیدار دوم خود مقابل روسیه بتواند سه امتیاز کامل بازی را بگیرد. اتفاقی که با توجه به عملکرد خوب ژرمن‌ها و باخت 3 بر 2 در بازی اول چندان دور از ذهن نیست.

*حالت دوم صعود به همراه روسیه

در این حالت نیز تفاوتی در بازی‌ها خود ایران وجود ندارد. ملی‌پوشان باید از سه بازی آینده خود حتما 9 امتیاز بگیرند. به این معنا که اگر حتی یکی از پیروزی‌ها 3 بر 2 باشد، شانس صعود از دست می‌رود، اما اگر این اتفاق بیفتد، پیروزی صربستان در دو دیدار خانگی مقابل ایتالیا می‌تواند ایران را با معدل امتیازی بهتر به مراحل بعد برساند.

البته باید پذیرفت که شانس صعود ایران به فینال بسیار کم است و البته داشتن چنین انتظاری از تیم ملی والیبال اساسا منطقی نیست. همچنان که ولاسکو تاکید کرده و می‌کند که ایران باید از این رقابت‌ها یاد بگیرد، تا بتواند در دوره‌های آتی با تجربه و پخته‌تر عمل کند. برای قضاوت بهتر کافی‌ است نگاهی به گروه C رقابت‌ها داشته باشیم جایی که کره‌جنوبی و ژاپن با سال‌ها سابقه حضور در لیگ جهانی نتوانسته‌اند از پس تیم‌های ضعیف گروه خود (رنکینگ 20 تا 40 جهان) بر آیند و دو رده‌ی انتهایی را به خود اختصاص داده‌اند.

به هر حال در صورت پیروزی مقابل کوبا در دیدار دوم و استفاده مناسب از دو دیدار خانگی مقابل آلمان، ایران می‌تواند به یکی از جایگاه‌های سوم و چهارم گروه خود دست پیداکند که نتیجه‌ای بسیار ارزشمند و درخور توجه است. در گروه ایران تیم‌های روسیه (رنکینگ 2)، ایتالیا (رنکینگ 3)، کوبا (رنکینگ 6)، صربستان (رنکینگ 7) و آلمان (رنکینگ 10) حضور دارند. ایران فعلا در جایگاه چهاردهم جهان قرار دارد.

جدول گروه B

1- روسیه 18 امتیاز از 9 بازی

2- ایتالیا 17 امتیاز از 8 بازی

3- آلمان 12 امتیاز از 7 بازی

4- صربستان 12 امتیاز از 8 بازی

5- ایران 9 امتیاز از 7 بازی

6- کوبا 4 امتیاز از 9 بازی

برنامه دیدارهای ایران

جمعه 21 تیر: ایران - آلمان (تهران)

شنبه 22 تیر: ایران - آلمان (تهران)
غفور بهترین بازیکن میدان شد


امیر غفور بهترین بازیکن دیدار تیم‌های ایران و کوبا شناخته شد.
ملی‌پوشان والیبال ایران در دومین دیدار مقابل کوبا با نتیجه‌ سه بر یک به پیروزی رسیدند. امیر غفور در این بازی ستاره ایران بود و با به دست آوردن 19 امتیاز به عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شد.


به گزارش ایسنا ، غفور در این دیدار 15 حمله موفق و چهار دفاع روی تور داشت.


رحمان داوودی و محمد موسوی نیز به ترتیب با 14 و 12 امتیاز بعد از غفور امتیازآورترین‌های ایران بودند.


در تیم کوبا نیز فی‌یل و بی‌ست با 16 امتیاز بهترین‌ بازیکنان تیم میزبان بودند

سرمربی کوبا: در هیچ دوره ای آخر نبودیم
سرمربی تیم ملی والیبال کوبا گفت: امسال سال سختی را در لیگ جهانی گذراندیم و در هیچ دوره ای تیم آخر گروه نبودیم.


به
گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، اورلاندو ساموئل در نشست خبری بعد از
بازی با ایران گفت: كوبا تیم قدرتمندی است ولی به دلیل شرایطی كه به وجود
آمد، مجبور شدیم تصمیمات آنی بگیریم. به خاطر شرایط مجبور شدیم تغییرات
زیادی را انجام بدهیم و از بازیكنان بسیار جوان استفاده كنیم. 
وی
افزود:ما پیش از این هرگز قعر نشین گروه نشده بودیم بنابراین چنین وضعیتی
تأسف بار و پیروزی آن هم فقط در یك بازی ناراحت كننده است. 
آبراهام
آلونسو بازیكن مطرح این تیم نیز در این نشست خبری افزود: سال سختی بود اما
پایان نوید بخشی داشتیم که از سال آینده با قدرت بیشتر در این رقابت ها
حضور یابیم.


تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در برابر کوبا هم به پیروزی رسید تا با کسب پنج امتیاز کوبا را ترک کند.
پس از پیروزی ایران مقابل کوبا در لیگ جهانی والیبال  محمدرضا داورزنی: استارت پیروزی‌های امروز از 15 سال قبل زده شد

محمدرضا داورزنی پس از پیروزی ایران در دیدار دوم مقابل کوبا، گفت: این پیروزی را به ملت ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم که ادامه‌دار بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس فدراسیون والیبال با اشاره به این که پروسه حضور ایران در لیگ جهانی والیبال در یک بازه زمانی 10 تا 15 ساله انجام شده است، اظهار کرد: ما برای صعود به لیگ جهانی زحمات زیادی کشیدیم. حداقل از 15 سال گذشته تلاش شد تا سطح والیبال ایران بالا برود. هم اکنون ایران در لیگ جهانی والیبال یک پدیده نوظهور است و این برای ورزش کشور ما بسیار ارزشمند است.

وی افزود: ما در ورزش‌های گروهی چنین افتخاراتی را نداریم. تیم ملی والیبال ما در حالی ایتالیا و کوبا را در خانه خود شکست می‌دهد که این کشورها سال‌هاست جزو قدرت‌های برتر والیبال جهان به شمار می‌آیند.

محمدرضا داورزنی همچنین در خصوص عملکرد خولیو ولاسکو، گفت: ولاسکو قبل از این که به ایران بیاید در اسپانیا فعالیت داشت و قبل از آن نیز در جمهوری چک مربیگری می‌کرد. وی در اسپانیا موفقیت چشمگیری نداشت. این به خاطر ضعف ولاسکو نبود، بلکه به این خاطر بود که شرایط و پتانسیل والیبال در کشوری به مانند اسپانیا با ایران کاملا متفاوت است. ولاسکو در واقع با پتانسیلی که در ایران وجود داشت، سطح والیبال ما را ارتقا داد. او جزو بهترین مربیان دنیاست و همه وی را به عنوان تئوریسین والیبال دنیا می‌شناسند.

رییس فدراسیون والیبال همچنین در ادامه،‌ تصریح کرد: ما پشتوانه‌های بسیار خوبی در تیم‌های ملی دیگر داریم. تیم ملی "ب" ما با معدنی، در حال پشت سر گذاشتن اردوهای خود است. امیدها زیر نظر اکبری فعالیت می‌کنند و جوانان ما نیز با نفرزاده در مسیر درستی قرار گرفتند. نوجوانان هم با درایت ایرج مظفری توانستند جزو چهار تیم برتر جهان قرار بگیرند و این یعنی اینکه ما در والیبال پشتوانه‌های بسیار خوبی برای تیم ملی بزرگسالان داریم.

داورزنی در پایان گفت: کشور ایران در زمینه والیبال استعدادهای زیادی دارد. امیدوارم با برنامه‌ریزی که در فدراسیون صورت گرفته است، بتوانیم به طور مرتب سطح والیبال ایران را در جهان در طی سال‌های آینده باز هم ارتقا دهیم.

سرمربی کوبا: عملکردمان ناراحت کننده بود


 سرمربی تیم ملی والیبال کوبا پس از پایان کار این کشور در لیگ جهانی آن هم با تنها یک پیروزی در این رقابت‌ها می‌گوید عملکرمان در این دوره ناراحت کننده بود.


تیم ملی والیبال کوبا در دومین دیدار خود در برابر ایران توفیقی نداشت و باز هم طعم شکست را برابر والیبالیست‌های ایران تجربه کرد.


به گزارش ایسنا ، ساموئلس، سرمربی تیم ملی والیبال کوبا پس از شکست برابر ایران در نشست خبری خود ، اظهار کرد: ما تغییرات زیادی در تیم خود داشتیم و از بازیکنان خیلی جوان در این رقابت‌ها استفاده کردیم. تیم ما، تیم جنگنده‌ای است. پیروزی در تنها یک دیدار برای ما در لیگ جهانی نتیجه‌ خوبی نبود. این اتفاق ناخوشایندی برای ماست.
ولاسکو: کوبا را اسیر کردیم!


 "خولیو ولاسکو" پس از پیروزی دوم تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا گفت: ایران با سرویس‌های خوب و هدفمند خود توانست کوبا را اسیر کند!


تیم والیبال ایران موفق شد در هفته‌ هفتم لیگ جهانی والیبال با نتیجه‌ سه بر یک کوبا را شکست دهد.


به گزارش ایسنا ، خولیو ولاسکو ، سرمربی آرژانتینی تیم ملی ایران با تمجید از بازیکن تیمش در کسب دومین پیروزی برابر کوبا، گفت: چندین اشتباه در ست نخست انجام دادیم که باعث شد کوبا پیروز ست نخست بازی شود.


وی افزود: در ادامه بازی با سرویس‌های خوب و هدفمند خود توانستیم کوبا را اسیر کنیم. ما در توپ‌های برگشتی در این بازی مشکل داشتیم، اما دفاع‌های ما عملکرد خوبی داشتند و توانستیم به پیروزی ارزشمندی در این دیدار برسیم. این پیروزی برای ما بسیار اهمیت داشت. ما می دانستیم که بازیکنان کوبایی جوان و بی تجربه هستند. آنها برای موفقیت به زمان نیاز دارند. کوبایی‌ها مربی خوبی دارند که می‌تواند در آینده آنها را به شرایط بهتری برساند. با این حال باید بدانیم که در ورزش والیبال معجزه جایی ندارد. فراز و نشیب در رشته والیبال کاملا طبیعی است.
ولاسکو: این پیروزی را به مردم ایران تبریک می گویم!

خولیو ولاسکو پس از کسب دومین پیروزی مقابل کوبا اظهار کرد: کوبا تیم خیلی جوانی را در این دوره از مسابقات در اختیار داشت. این نخستین چیزی است که می توانم در باره کوبا بگویم. ما بازی آن‌ها را آنالیز کرده بودیم. نقاط ضعف آن‌ها را می شناختیم. به هر حال این تنها یک مسابقه بود. ما بازی کردیم تا تجربه بیشتری کسب کنیم و پیروز شویم.


فدراسیون والیبال ایران خیلی خوب از من حمایت می کند. والبیال در ایران رشته ورزشی پویایی است و ایرانی ها لیگ خیلی خوبی در اختیار دارند. شرایط خوبی در ایران برای ورود به بالاترین سطح والیبال جهان وجود دارد. ما برای نخستین بار به لیگ جهانی آمدیم. این برای ما خیلی مهم است که در این دوره بیشتر بیاموزیم و بر تجربیات خود بیافزاییم زیرا با گروه جوانی در ایران کار می کنم. البته هنوز باید بازی های زیادی را پشت سر بگذاریم تا به سطح ایده آل برسیم. ما در دو گروه اول مسابقات لیگ جهانی حضور داریم و همانطور که می دانید از حضور در مسابقات سال آینده هم اطمینان  داریم.


من به مردم ایران این پیروزی را تبریک می گویم. چون که مقابل تیم خوبی بازی را بردیم. تجربه خیلی خوبی از مسابقات لیگ جهانی بدست آوردیم. مسابقات سخت و ویژه و خوبی را پشت سر گذاشتیم تا دخیره خیلی خوبی از تجربیات را بدست آوریم. فکر می کنم که بازیکنانم درس های زیادی را آموخته اند. برای من مهم همین است.  ما باید این راه را برای بازی با آلمان هم ادامه دهیم. آلمان تیم بسیار فیزیکی است. من امیدوارم بازی خوبی مقابل آلمانی ها در تهران داشته باشیم و مرحله مقدماتی  لیگ جهانی را خوب تمام کنیم.


فکر نمی کنم مشکلی از بابت سفر طولانی به ایران پیش از بازی با آلمان داشته باشیم. این جزیی از مسابقات لیگ جهانی است. باید سفرهای طولانی داشت و در گوشه و کنار جهان بازی کرد. من به بازیکنانم گفتم که این شرایط دشواری است اما باید با این موضوع کنار بیاییم زیرا خواسته ایم که در لیگ جهانی بازی کنیم.


این مسابقه شرایط متفاوتی داشت. کوبا در سرویس اشتباه های زیادی داشت. نسبت به مسابقه اول، دو تیم تغییراتی در نوع بازی خود ارائه دادند. این برای ما خیلی مهم است که هر دو تیم ایران و کوبا از این مسابقه درس بگیرند. بازی با آلمان هم کاملا متفاوت است. باید با شرایط متفاوت تطبیق پیدا کنیم.
معروف: هیچ کس انتظار نداشت

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان پس از بازی دوم ایران مقابل کوبا گفت: مثل بازی دیروز کار سختی داشتیم. کوبا هم نمی خواست مقابل ایران شکست بخورد. بنابراین فکر می کنم شاهد بازی بزرگی بودیم. ما در بازی امروز مقابل کوبا دفاع روی تور خوبی داشتیم. از ست دوم به بعد کم اشتباه کار کردیم. شاید هیچ کس انتظار نداشت که ما پنج امتیاز از کوبا در خانه اش بگیریم. این امتیازها برای ایران بسیار مهم و ارزشمند هستند. ما برای این بازی برنامه داشتیم و سختی های زیادی را تحمل کردیم. من این پیروزی را به مادرم و همه مردم ایران تقدیم می کنم.
غفور: از اینکه مردم خوشحال هستند خیلی خوشحالم

میر غفور پس از کسب دومین برد پیاپی مقابل کوبا اظهار کرد: نمی توانم بگویم که از قبل پیش بینی می کردیم که اینگونه مقابل کوبا در خانه اش پیروز می شویم. اما هدف ما پیروزی بر کوبا بود. قبل از بازی هم گفته بودم هدف ما این است و با انگیزه زیاد تنها به برد فکر می‌کنیم. کار سختی داشتیم. حریف دوست نداشت بعد از نتایج ضعیفی که قبلا گرفته بود مقابل ما آن هم در خانه طعم شکست را بچشد. به نظرم کوبایی ها در بازی اول خیلی خوب کار کردند ما هم قدری مدارا کردیم تا توانستیم بازی را در دست بگیریم. اما امروز جریان مسابقه به سنگینی روز قبل نبود. در آب و هوای استوایی کوبا بدن بازیکنان هر دو تیم واقعا خالی کرده بود. ولی شرایط برابر بود و خوشحالم که هر سه امتیاز مسابقه را گرفتیم.


وی درباره انتخابش به عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران خاطرنشان کرد: نمی توانم بگویم بهترین بودم. شاید بیشترین امتیاز را گرفتم. اما آن هم به دلیل شرایط بازی و اقتضای پستم است. قطعا پشت خط زن در والیبال بیشترین پاس را گرفته و در موقعیت بهتری برای کسب امتیاز قرار می گیرد.


قطر پاسور تیم ملی والیبال ایران با قدردانی از حمایت های مردم از تیم ملی گفت: از اینکه مردم خوشحال هستند خیلی خوشحالم.

محمودی: همه بازیکنان از جان و دل مایه گذاشتند

شهرام محمودی پس از پیروزی مقابل کوبا اظهار کرد: نمی توانم پس از این پیروزی احساس خودم را شرح دهم. خوشحالم که موفق شدیم کشور صاحب نام والیبال کوبا را شکست دهیم.  کوبا چندین دوره لیگ جهانی را تجربه کرده و عناوین خوبی بدست آورده است. اینکه ما توانستیم در خانه حریف دو بار کوبا را شکست دهیم و پنج امتیاز بگیریم واقعا جای خوشحالی دارد. فکر می کنم این پیروزی در تاریخ ثبت شود. همه بازیکنان از جان و دل مایه گذاشتند. شما شاهد بودید که تقریبا 9 ساعت اختلاف زمان با تهران داشتیم. فکر نمی کردم بتوانیم اینقدر خوب و روان بازی کنیم. هنوز هم بدن های ما به شرایط عادت نکرده و قدری مشکل داریم. با این حال همه از جان و دل مایه گذاشتند تا موفق شویم. مردم ایران لایق بهترین ها هستند. خودمان واقعا خوشحالیم. وظیفه ماست که هر طور شده دل مردم را شاد کنیم. می دانم در ایران ساعات اولیه روز است و امیدوارم که مردم از پیروزی ما انرژی گرفته باشند و روز خوبی را آغاز کنند. من پیروزی را به همسرم و خانواده ام و همه مردم عزیز کشورم تقدیم می کنم

رحمان داوودی: ایران می تواند مقابل بهترین تیم های دنیا نتیجه بگیرد

رحمان داودی پس از پیروزی مقابل کوبا اظهار کرد: وقتی که در مرحله اول مسابقات لیگ مشخص شد که چه تیم هایی قراراست با ایران روبرو شوند شاید کمتر کسی فکر می کرد ایران در بازی با ایتالیا و کوبا چنین نتیجه ای بگیرد. اما حالا همه به این  نتیجه رسیدند که ایران می تواند مقابل بهترین تیم های دنیا نتیجه بگیرد. خدا را شکر که دومین مسابقه با کوبا را هم 3بریک بردیم.


یکی از مهمترین بعدهای ورزش  این است که پس از پیروزی تیم های ملی مردم خیلی خوشحال می شوند. شاید دولت بخواهد خیلی کارهای دیگر کند. اما نتواند مثل ورزش مردم را تا این حد خوشحال کند. واقعا دعای مردم در این موفقیت ها بی تاثیر نیست.  باید به کسانی که ساعت چهار صبح بیدار می شوند و بازی والیبال را تماشا می کنند که قبلا پخش مستقیم نمی شده تبریک بگویم. این پیروزی را به همسر عزیز و دخترم الیزا تبریک می گویم. خیلی دلم برایش تنگ شده است. همچنین به خانواده عزیزم  و همه مردم ایران تبریک می گویم.

مهدوی:  برای نخستین بار حضور، این همه امتیاز در لیگ جهانی رکورد است


مهدی مهدوی پس از پیروزی مقابل کوبا گفت: واقعا پیروزی سخت بدست آمد. گفتن این موضوع راحت است. امیدوارم مسئولان قدر این پیروزی را بدانند. پیروزی بر کوبا که یکی از قدرت های بزرگ والیبال جهان است کار خیلی بزرگ و ارزشمندی است. امیدوارم که نوار موفقیت ها ادامه داشته باشد. حتی می توانستیم ست نخست این بازی را هم با برد پشت سر بگذاریم. شاید بعد از ست نخست قدری بازیکنان کوبا شل گرفتند.


امیدوارم در تهران هم نتیجه خوبی مقابل آلمان بگیریم و با انگیزه مضاعف برای سال های بعد لیگ جهانی حضور پررنگ تری داشته باشیم فکر می کنم برای نخستین حضور، این همه امتیاز در لیگ جهانی رکورد است.


از مردم تشکر می کنم که صبح زود از خواب بیدار شدند و با اینکه از خواب زدند اما موفق شدیم دل آن ها را شاد کنیم. ممنونم که  ما را دعا کردند. امیدوارم توانسته باشیم آن ها را خوشحال کنیم. من این پیروزی را به همسرم تقدیم میکنم که واقعا در این سال ها همیشه غیبت های من را تحمل کرده است. همچنین به دختر گلم و خانواده ام تبریک می گویم.

عکس های بازی دوم تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی کوبا !خب بچه ها جونممم تموم شد نظر یادتون نره هاااااا

فعلا دوستای گلم[ یکشنبه 16 تیر 1392 ] [ 06:24 ق.ظ ] [ پردیس ]

[ نظرات() ]


نمایش نظرات 1 تا 30
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه

雨降りマウスブログパーツ

[PR] 無料でタイピング練習☆

エナメルハートブログパーツ

[PR] 無料で楽しくタイピング